برادران وینکلوس دوقلوهای وینکلوس، اولین میلیاردرهای بیت کوین

شاید برای خیلی از افرادی که به تازگی با دنیال پر هیاهو و خبرساز ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اند این پرسش به وجود آمده باشد که این جنجال و تقلا برای چیست و آیا کسی تا به حال توانسته به واسطه کریپتوکارنسی‌ها یک شبه ره صد ساله را رفته و به ثروتی چشمگیر دست یابد؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیشتر برنده‌های بیت کوین را افراد زیر ۳۰ سال تشکیل داده‌اند که با سرمایه اندک خود در بیت کوین یا اتریوم سرمایه‌گذاری کرده و امروز صاحب صدها هزار یا چندین میلیون دلار ثروت هستند.

شاید با نام دو قلوهای وینکلوس از زمان دادگاه جنجالی خالق فیسبوک آشنا باشید. کامرون و تایلر وینکلوس برادران ورزشکار المپیکی و کارآفرینان آمریکایی که در بیست و یک اوت ۱۹۸۱ متولد شده‌اند، تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد تکمیل کرده و با مدرک کارشناسی اقتصاد از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند. آن‌ها در سال ۲۰۰۴ مارک زاکربرگ را متهم به دزدی ایده خود از پروژه وینکلوس‌ها (پروژه ConnectU) کرده و گرچه تلاش آن‌ها برای به دست گرفتن کنترل کمپانی فیسبوک ناموفق بود اما در سال ۲۰۰۸ بالاخره توانستند ۶۵ میلیون دلار غرامت دریافت کنند. آن‌ها در آوریل ۲۰۱۳ یازده میلیون دلار از غرامت خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند؛ قیمت هر سکه بیت کوین در آن تاریخ ۱۲۰ دلار بود. این سرمایه گذاری در دسامبر سال ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین ۱۱۷۰۰ دلار بود به بیش از یک میلیارد دلار رسید. نیویورک تایمز اعلام کرد که ثروت برادران وینکلوس در ماه ژانویه به یک میلیارد و سیصد میلیون دلار در بیت کوین و سیصد و پنجاه میلیون دلار در ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتریوم رسیده است. برادران وینکلوس ادعا می‌کنند که ۱ درصد از کل بیت کوین‌های موجود به آن‌ها تعلق دارد.

برادران وینکلوس

در حالی که سایر سرمایه‌گذاران اولیه ارزهای دیجیتال که توانسته‌اند پول زیادی از این افزایش قیمت‌ها به دست بیاورند، پول‌های خود را صرف چیزهایی مثل خرید لامبورگینی ، وینکلوس‌ها ثروت خود را به شیوه متفاوتی مدیریت می‌کنند. مثلا اتومبیل کامرون یک خودروی قدیمی بوده و تایلر اصلا اتومبیل شخصی ندارد. به نظر می‌رسد طرز فکر آن‌ها بیشتر روی سرمایه‌گذاری کردن متمرکز باشد تا خرج کردن. آن‌ها در سال ۲۰۱۴ اعلام کردند که توانسته‌اند با سودهای به دست آورده از بیت کوین برای خود در شاتل Virgin Galactic که متعلق به ریچارد برانسون است دو صندلی بخرند. قیمت بلیط این شاتل بین دویست تا دویست و پنجاه هزار دلار است. به گزارش نیویورک تایمز دو قلوهای وینکلوس در اکتبر ۲۰۱۵ بخشی از سکه‌های بیت کوین خود را برای راه‌اندازی پروژه Gemini که یک صرافی ارزهای دیجیتال است و مردم می‌توانند در آن به خرید و فروش بیت کوین بپردازند، فروخته‌اند و هیچ قصدی مبنی بر فروش سهام آن را هم ندارند. این صرافی قابل استفاده برای معامله‌گران حرفه‌ای و همچنین کاربران تازه کار است.

خواه بتوانید از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ثروتمند شده و یا از روش‌های دیگری پول به دست آورید، این درس را از برادران وینکلوس فراموش نکنید که پولی که صرف خرید اشیاء لوکس مانند ماشین‌های آخرین مدل نشود را می‌توان سرمایه‌گذاری کرده و در طولانی مدت سود بسیار خوبی از رشد آن سرمایه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

KriptoKarensi.com: Number 1 Online Exchange

صرافی کریپتوکارنسی اولین صرافی تمام آنلاین فارسی در حوزه ی ارزهای دیجیتال

ثبت نام
بالا