اریک فینمن اریک فینمن، میلیونر ۱۹ ساله بیت کوین

تا به حال خود را به جای میلیاردرهایی که یک شبه ثروتمند شده‌اند گذاشته‌اید؟ اغلب آنها آدم‌های معمولی بوده‌اند که گاهی بر اثر شانس و گاهی بر اثر تصمیمات درست و به موقع توانسته‌اند رویای یک شبه پولدار شدن را تحقق بخشیده و با زندگی قبلی خود خداحافظی کنند. «اریک فینمن» (Erik Finman) نوجوان ۱۹ ساله‌ آلمانی است که در سال ۲۰۱۱ یعنی وقتی که تنها ۱۲ سال داشت، با ۱۰۰۰ دلار هدیه‌ای که از طرف مادربزرگش دریافت کرده بود در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد و حالا با رشد قیمت بیت کوین به یک ثروت بسیار چشمگیر دست یافته است. اریک صاحب چهارصد و سه بیت کوین با ارزشی نزدیک به ۴ میلیون دلار معادل رقمی بیش از ۲۲ میلیارد تومان است.

وقتی اریک ۱۲ ساله بود مانند بیشتر همکلاسی‌هایش به این نتیجه رسیده که آینده‌ی او درس و دانشگاه نیست اما اریک فقط به همین بسنده نکرد بلکه با پدر و مادرش یک شرط بست. او از پدر و مادرش قول گرفته بود که اگر تا قبل از ۱۸ سالگی میلیونر شود دیگر مجبور نباشد به دانشگاه برود و حالا او با سرمایه‌گذاری در بیت کوین به یک میلیونر خودساخته تبدیل شده است. اریک که حالا ۱۹ سال دارد سال‌ها است که به خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌پردازد. او در مصاحبه‌های خود گفته است که هنوز هم می‌توان طی ده سال آینده با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال میلیونر شد.

برنامه‌‌های اریک او را به سوی تحصیلات خارج محیط سنتی کالج سوق داده است. او روی ایجاد استارتاپ‌های تمرکز خواهد کرد که از ارزهای دیجیتال استفاده کرده و در ساخت ماهواره‌ای برای ناسا مشارکت می‌کنند. مادر اریک در مصاحبه‌ای با بیزینس اینسایدر عنوان کرده است که «اریک مسیر منحصر به فردی را در پیش گرفته است که با روحیات او متناسب بوده و برای او بهتر است. بسیار مهم است که هر کس سیستم آموزشی مناسب خود را بیابد که با سبک یادگیری‌اش منطبق است. برای برخی از افراد دانشگاه‌ها و کالج‌های سنتی بهترین گزینه هستند اما برای برخی اینگونه نیست».

اریک فینمن

اریک می‌گوید جوانانی که می‌خواهند در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند اغلب از کافی نبودن سرمایه خود گله‌مند هستند اما او این نوید را به آن‌ها می‌دهد که حتی با ۱۰۰۰ دلار هم می‌توان سرمایه‌گذاری را شروع کرده و با صبر و حوصله به سود زیادی دست یافت اما باید اخبار را دنبال کرده و آگاهانه در این مسیر گام بردارند. بسیاری از افراد به دلیل نوسانات چشمگیر و ناگهانی قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال و همچنین عدم وجود قانون مشخص در خرید و فروش آن‌ها و حمایت نشدن توسط بانک‌ها یا نهادهای دولتی، نسبت به آن‌ها دیدگاه محتاطانه‌ای دارند. اما فینمن معتقد است بیت کوین موجی از آینده است و در حال حاضر امن‌ترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

فینمن در مورد افت شدید قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر گفت که بالا و پایین رفتن قیمت در سهام معمولی و سنتی هم وجود دارد و بدترین کار این است که نگاهی کوتاه مدت به سرمایه گذاری خود در ارزهای دیجیتال داشته و بیت کوین‌های خود را به دلیل افت قیمت بفروشیم». او معتقد است که با دقت و آگاهی از بازار می‌توان سودهای بزرگی از بازار کریپتوکارنسی به دست آورد. به اعتقاد فینمن اگر کسی نتواند در ده سال آینده از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال میلیونر شود فرصت بزرگی را از دست داده و مقصر خود او است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

KriptoKarensi.com: Number 1 Online Exchange

صرافی کریپتوکارنسی اولین صرافی تمام آنلاین فارسی در حوزه ی ارزهای دیجیتال

ثبت نام
بالا